×

PaaS ile bulutta eksiksiz
geliştirme ve dağıtım.

PaaS, basit bulut tabanlı uygulamalardan gelişmiş kurumsal uygulamalara kadar her şeyi dağıtmanıza olanak sağlar.

PaaS Nedir?

Hizmet Olarak Platform (PaaS) modelinde geliştiriciler, geliştirme araçları, altyapı ve işletim sistemleri için bir bulut sağlayıcısına güvenerek, bir uygulama oluşturmak için ihtiyaç duydukları her şeyi kiralarlar. Bu, bulut bilişimin üç hizmet modelinden biridir. PaaS, web uygulaması geliştirmeyi büyük ölçüde basitleştirir. Geliştiricinin bakış açısından, tüm arka uç yönetimi sağlayıcı gerçekleştirir. PaaS’ın sunucusuz bilgi işlem ile bazı benzerlikleri olsa da, aralarında birçok kritik fark vardır.

Geliştirme Araçları

PaaS ile kaynak kodu düzenleyicisi, hata ayıklayıcı, derleyici ve yazılım geliştirme için diğer önemli araçlara sahip olabilirsiniz. Vesna'nın PaaS teklifleri, uygulamanızı oluşturmak için ihtiyaç duyduğunuz her şeyi içerir.

Ara Katman

Hizmet olarak sunulan platformlar genelikle ara katman yazılımı içerir, böylece geliştiriciler bunu kendileri oluşturmak zorunda kalmazlar. Ara katman, kullanıcılara yönelik uygulamalar ile makinenin işletim sistemi arasında yer alan yazılımdır.

İşletim Sistemleri ve Veritabanları

Vesna, PaaS çözümleri ile, geliştiricilerin üzerinde çalıştığı ve uygulamanın çalıştığı işletim sistemini sağlar ve sürdürür. Vesna, PaaS yapısında veritabanlarını yönetir ve korur. Ayrıca geliştiricilere bir veritabanı yönetim sistemi de sağlar.

Altyapı

PaaS, bulut bilişim hizme modelinde IaaS'ın bir sonraki katmanıdır ve IaaS'taki herşey PaaS'a dahildir. Vesna, PaaS çözümlerinde sunucuları, depolamayı ve fiziksel veri merkezlerini yönetir.

Microsoft Azure ile PaaS Çözümleri

Azure PaaS - hizmet olarak platform çözümlerimiz ile tıpkı IaaS çözümlerinde olduğu gibi PaaS de altyapının yanı sıra yazılım, geliştirme araçları, iş zekası (BI) hizmetleri, veritabanı yönetim sistemleri ve çok daha fazlasına erişin.

Bulut tabanlı güvenlik çözümlerimizi inceleyin

Azure Güvenlik Merkezi, Yedekleme ve İzleme hizmetleri ile ilgili bilgi alın.

TOP