×

IaaS'ın ticari faydalarını
Vesna ile öğrenin.

IaaS, şirket içi veri merkezlerine dayanan geleneksel BT altyapılarıyla mümkün olmayan bir çeviklik düzeyi sağlar.

IaaS Nedir?

Genellikle IaaS olarak adlandırılan hizmet olarak altyapı, talep üzerine, internet üzerinden tüketicilere temel bilgi işlem, ağ ve depolama kaynaklarını sağlayan bir bulut bilgi işlem biçimidir. IaaS, son kullanıcıların kaynakları gerektiği gibi ölçeklendirmesini ve küçültmesini sağlayarak, ön sermaye harcamalarını veya gereksiz sahip olunan altyapı ihtiyacını azaltır. PaaS ve SaaS’ın aksine, IaaS buluttaki kaynakların en düşük düzeyde kontrolünü sağlar.

IaaS, 2010’ların başında popüler bir bilgi işlem modeli olarak ortaya çıktı ve o zamandan beri birçok iş yükü türü için standart soyutlama modeli haline geldi. Bununla birlikte, gelişen yeni teknolojiler ve mikro hizmet modelinin ilgili yükselişi ile IaaS temel bir hizmet biçimi olarak her zamankinden daha çok tercih edilmektedir.

Dijital İş

Dijital pazarlama, e-ticaret, müşteri kaynak yönetimi, hizmet olarak yazılım, veri hizmetleri ve nesnelerin interneti (IoT) uygulamalarını kullanın.

Çevik Projeler

Hızlı uygulama geliştirme, prototip oluşturma, deneyler, esneklik ve acil altyapı ihtiyaçlarını karşılama yeteneği gerektiren projeler IaaS üzerinde yürütülür.

Veri Merkezi İkamesi

IaaS, kuruluşun dahili sanallaştırma ortamına benzer şekilde kullanılabilir. Geliştirme ortamları veya daha az kritik üretim uygulamaları için olduğu kadar, kritik uygulamaları barındırmak için de IaaS uygundur.

Toplu İşlem

IaaS geleneksel yüksek performanslı hesaplamanın yerine geçer. Olası uygulamalar arasında, video kodlama, genetik sıralama, modelleme ve simülasyon, sayısal analiz ve veri analizi bulunur.

Microsoft Azure ile IaaS Çözümleri

Azure IaaS - hizmet olarak altyapı çözümlerimiz ile örneklerinizi, uygulamalarınızı, iş yüklerinizi ve verilerinizi güvende tutabilirsiniz. Güvenli ve iyi yönetilen bir bulut altyapısı oluşturarak, dağıtımını gerçekleştirebilmeniz için Microsoft Azure yerleşik hizmet sağlar.

Bulut tabanlı güvenlik çözümlerimizi inceleyin

Azure Güvenlik Merkezi, Yedekleme ve İzleme hizmetleri ile ilgili bilgi alın.

TOP