×

Sunucu Kurulum ve Yapılandırma

Bir sunucuyu kurmak veya değiştirmek basit bir iş değildir, ancak akıllı planlama ve uygulamalarla, sunucu kurulum işlemleri sorunsuz tamamlanabilir. Çoğu kuruluş için sunucular, verileri ana kullanıcı olarak işleyen, dağıtan ve tüm kuruluş verileri için depolama merkezi olarak da kullanılabilen, kuruluşun kalbidir. Kullanıcıların ağda oturum açma ve ağ kaynaklarına ve cihazlarına erişim sağlama yeteneğini denetleyebilirler.

Vesna, sistem danışmanlığı kapsamında tüm sunucu yapılandırmanızı oluşturur, sunucu üzerinde çalışacak uygulamaların mümkün olduğunca stabil çalışmasını sağlarken, sunucunun ömrünün de mümkün olduğu kadar uzatılması için sürekli bakım ve destek sağlar.

Sunucu Çözümleri

Proliant server ailesi

Vesna sizin için HP Proliant Server DL (Rack), ML (Tower) ve BL (Blade) serileri ile standarlara uygun bir sunucu altyapısı oluşturup, kısa sürede hayata geçirir.

ThinkSystem server ailesi

İhtiyaçlarınızı karşılayan bir sunucu ile işinizi yönlendirin. Günümüzün iş yükünü ele alan ve gelecekteki büyümeye uyum sağlayacak şekilde genişleyen bir sisteme yatırım yaparak maliyetleri ve karmaşıklığı azaltın.

DELL PowerEdge sunucu ailesi

Yeni nesil DELL PowerEdge server ailesi yepyeni sistem yönetim özellikleri, optimize edilmiş depolama ve çok yönlü yapılandırmalarla endüstri lideri bir sunucu platformu sunar.

Veri merkezi altyapısı

BT donanımını birleştirmeye, güvenli ve yönetilebilir raf muhafazalarıyla alan kullanımını optimize etmek isteyen işletmeler için çözümler.

Active Directory Yapılandırma ve Destek

Kuruluşlar hem güvenlik hem de yönetilebilirlik anlamında kuvvetli bir altyapıya sahip olmak isterler. Bu altyapı, "Domain Controller" olarak adlandırılan sunucu yönetimine kurulan Active Directory servisi ile yapılmaktadır. Active Directory, kullanıcılar, bilgisayarlar, yazıcılar gibi organizasyonun tüm bilgilerini saklar ve geniş bir yönetilebilirlik sağlar.

Active Directory, kuruluşların BT alanında, güvenlik sebebi ile son kullanıcı cihazlarının açıklarını kapatmak, bazı veri akışlarını engellemek, dosya yönetimi veya cihaz yönetimi gibi farklı birçok sebepten dolayı olmazsa olmazıdır.

Vesna, sistem danışmanlığı kapsamında tüm sunucu yapılandırmanızda yer alan Active Directory servisini oluşturur ve stabil çalışmasını sağlar. Vesna sistem danışmanlığı ile Active Directory yönetimini ve Active Directory’e bağlı olan güvenlik ilkelerine (GPO) ait tüm yönetimi sağlamaktadır.

Ağ Kurulum, Test ve Destek

Vesna profesyonel BT ekibi ile ihtiyaç duyulan network ağ kurulumunu eksiksiz tamamlar ve güvenlik sebebi ile penetrasyon (sızma) testini belirli aralıklarla gerçekleştirir.

Ağ yapılandırması, kuruluşların en çok dikkat ettikleri konulardan biridir. Doğru bir ağ yapılandırması sayesinde firmalar daha verimli çalışabilir ve ağ bakım maliyetlerini düşürerek işletmelerini gereksiz maliyetten korurlar. Doğru bir BT firması ile her zaman sağlam alt yapılar hazırlanabilir.

Vesna, ihtiyaç duyduğunuz ağ yapılandırması için önceden fizibilite çalışması gerçekleştirerek projeyi başlatır. İşletmeniz için en uygun olacak donanımları ve yazımları belirleyerek kurulumlara başlamadan önce yerinde test eder ve ağ hattını dinler. Başarılı sonuçlanan testlerden sonra ağ kurulumlarını gerçekleştirir.

Günlük iş hayatında mailler, bilgi akışları, yazdırma istekleri vb. ağ üzerinden gerçekleşen işlemler ağı yorabilir ve iş akışını olumsuz yönde etkileyebilecek problemler ortaya çıkabilir. Vesna, sistem danışmanlığı kapsamında ağ yapısına müdahale gerçekleştirerek ağdaki onarımı gerçekleştirir ve iş akışının etkilenmemesini sağlar.

Ağ Kurulum Çözümleri

Penetrasyon testi ile açıkları kapatın

Vesna ile düzenli olarak Penetrasyon (sızma) testi gerçekleştirerek, sisteminizin güvenliğini arttırın ve tüm açıkları belirleyip hepsini kapatın.

Yönetilebilir Switch

Yönetilebilir GigaBit Switch'ler ile hem zaman hem de maliyet tasarrufu sağlarsınız. NetGear, Cisco, Zyxel, Hp, Tp-Link üst segment yönetilelebilir switchler ile çözüm elde edin.

Azure AD

Azure Active Directory (Azure AD), Microsoft’un bulut tabanlı kimlik ve erişim yönetimi hizmetidir. Azure AD hizmeti ile MFA kullanılarak daha güvenilir bir yapı elde edebilirsiniz.

MS Exchange

Microsoft çözümleri içerisinde yer alan exchange hizmetini ister On-premise hizmeti ile şirket bünyesinde isterseniz de yeni teknolojiler ile bulut tabanlı Office 365 ürünlerinde kullanabilirsiniz.

Exchange Server Kurulum ve Yönetim

Microsoft Exchange, Microsoft tarafından üretilen ve geliştirilen bir haberleşme sistemidir. Microsoft Exchange Server olarak kuruluşların büyük ihtiyaçlarını karşılayan sistemde bugün ise bulut tabanlı Office 365 ile birlikte gelen bulut çözümleri de yer almaktadır.

E-posta ve doküman paylaşımı olarak kuruluşların en önemli ihtiyaçlarını karşılayan Microsoft Exchange hizmetini On-Premise sistemlerde yerleşik sunucularda, sadece bulut tabanlı Exchange Online paketleri ile, Office 365 veya Microsoft 365 çözümleri ile kullanabilir ya da kuruluşlar için zor olan Hybrid yapılarda kullanabilirsiniz.

Vesna ile tüm Exchange hizmetlerini kusursuz ve eksiksiz bir şekilde alırsınız. Farklı yapıda olan sistemler ve On-Premise sistemlerin Office 365 bulut platformuna geçişinde Vesna tam destek vererek sorunsuz bir şekilde Office 365'e geçişleri sağlar.

Gelişen Exchange ile birlikte kuruluşların e-posta trafiği, belge, takvim, rehber paylaşımı, veri depolama veya iş takibi gibi birçok konuda avantaj sağlayan yeni Exchange modellerini Vesna ile POC adı altında deneyerek, kullanarak test edip geçiş yapabilirsiniz.

TOP